Globalna awaria Gmail, Google+. 50 minut chaosu

Posted on Styczeń 24, 2014 in Aplikacje na zamówienie

Globalna awaria Gmail, Google+. 50 minut chaosu

Jak widać, problemy zdarzają się nawet takim gigantom. 2013-01-24 – Google ma poważną awarię. Przywrócenie do życia tej „kluczowej dla świata” usługi i całe 50 minut chaosu na wskutek globalnej awarii Gmail, Google+.

24 stycznia wieczorem użytkownicy Gmail i Google+ mieli duże problemy z logowaniem się do usług. Awaria miała zasięg globalny, na pewno objęła Europę, Azję, USA, Kanadę. Użytkownicy mogli zobaczyć na swoich ekranach komunikat o „błędzie 500”.

Również użytkownicy tzw. klientów poczty, czyli programów takich jak Outlook lub Thunderbird, nie mogli korzystać z poczty. Zatem awaria była związana z samymi usługami a nie z interfejsami dostępowymi do usług.

Nie funkcjonowały również komentarze w serwisie YouTube.

Globalna awaria Gmail, Google+

Problemy jak widać zdarzają się nawet najlepszym. Tworząc nasze programy na zamówienie, bardzo się staramy, aby były niezawodne. Mamy serwer zapasowy, któy stale utrzymuje aktualizowaną kopię Twojej aplikacji na zamówienie.

Dlaczego o tym piszemy – często niewielkie usterki oprogramowania tworzonego na zamówienie stają się przyczyną do nadzwyczajnego niezadowolenia i negowania sensu świadczenia całej usługi. Nasze programy na zamówienie z założenia mają być wysoko dostępne. W przypadku całkowitej awarii jednej instancji oprogramowania, łącza, sprzętu – takiej, która jest niemożliwa do odtworzenia w satysfakcjonującym czasie – proponujemy klientom przełączenie się na stale dostępny i na bieżąco aktualizowany serwer zastępczy.

Klient ma dostęp do lustrzanej kopii swojego programu wytworzonego na zamówienie oraz do świeżych danych. Zatem nawet lokalna katastrofa, elektroniczna czy nie, nie pozbawia naszych klientów dostępu do danych i aplikacji.