Program dla firmy produkcyjnej

Program dla firmy produkcyjnej

Procesy produkcyjne i montażowe w firmie produkcyjnej wymagają bardzo dobrego wsparcia ze strony informatyki. Dobre wsparcie oprogramowania może się wprost przełożyć na sukces.

Program dla firmy produkcyjnej

Procesy związane z produkcją i montażem mogą być niezwykle złożone i wyrafinowane. Począwszy od dostaw części i surowców, poprzez planowanie produkcji, proces produkcji, montaż, integrację z istniejącymi systemami – istnieje bardzo wiele elementów, które razem kooperując, powinny stanowić dobrze działający organizm firmy produkcyjnej.

Program dla firmy produkcyjnej powinien być idealnie dopasowany

Wielokrotnie mieliśmy styczność z programami dla firm produkcyjnych, który w zasadzie były jedynie modułami dla systemów finansowo księgowych, programów do faktur. Te moduły były zręcznie polecane przez sprzedawców jako recepta na potrzeby firmy, która tak naprawdę potrzebuje idealnie dopasowanego programu do obsługi swoich procesów produkcyjnych i montażowych. Po zakupie i wdrożeniu takiego modułu szybko okazywało się, że jest on bezużyteczny, a jego właściciel stracił czas i pieniądze.

Program dla firmy produkcyjnej, który na pewno zadziała

Jak zatem taki program wdrożyć? Należy wykonać system na zamówienie, doskonale dopasowany do potrzeb. Na początku drogi powstaje dokładny opis potrzeb firmy produkcyjnej, a potem w staranny sposób ten opis jest implementowany. W efekcie powstaje dopasowany system wspierania produkcji. Taki system jest w stanie obsłużyć:

  • procesy zamówień części i podzespołów
  • dostawy z zastosowaniem kolektorów kodów kreskowych
  • reklamacje, j.w.
  • procesy kompletacji w magazynie
  • procesy montażu
  • proces produkcji, harmonogram produkcyjny
  • kontrolę jakości
  • rejestrację czasu pracy
  • automatyczne dowiązywanie odpowiednich (najbardziej wydajnych, aktualnie bezczynnych, najbardziej odpowiednich) pracowników/zasobów do realizacji zadań

Program dedykowany dla firmy produkcyjnej

Oprogramowanie do obsługi produkcji i kompletacji firmy ITKS pozwala na połączenie zalet programów pudełkowych i programów dedykowanych, doskonale dopasowanych do potrzeb firmy produkcyjnej. Nasz sekret tkwi nie w tym, że proponujemy firmom gotowy moduł produkcyjny (co już było wspomniane, że taki gotowy moduł rzadko spełnia oczekiwania), ale w sprawnej realizacji potrzeb – dobrze opisanych potrzeb.

Przeczytaj też: dlaczego warto wybrać naszą firmę. Zapraszamy do kontaktu.