System multimedialny

Posted on Czerwiec 26, 2015 in Aplikacja na zamówienie, Aplikacje dedykowane, Aplikacje dla biznesu, Aplikacje internetowe, Aplikacje mobilne, Aplikacje na zamówienie, Aplikacje na zlecenie, Automatyka i sterowanie, Firma programistyczna, Oprogramowanie dedykowane, Oprogramowanie na zamówienie, Programowanie na zlecenie, Programy na zamówienie, Programy na zlecenie, Realizacje, Software house, Systemy dedykowane, Systemy multimedialne, Systemy na zamówienie, Tworzenie aplikacji internetowych, Tworzenie oprogramowania, Tworzenie programów komputerowych, Tworzenie stron i aplikacji internetowych, Usługi programistyczne

System multimedialny

Opracowany na zlecenie program dedykowany – system multimedialny – świetnie sprawdza się w pracy z wyświetlaczami, projektorami i telewizorami o dużej przekątnej.

System multimedialny ze sterowaniem i automatyką

Dedykowany system multimedialny, jaki mieliśmy okazję opracować, zawiaduje wyświetlaniem utworów na wielkich ekranach wszelkiego typu oraz steruje oświetleniem i urządzeniami. Zrealizowaliśmy go z użyciem poręcznego minikomputera i współpracującej elektroniki.

Panel sterowniczy umożliwia efektywne zarządzanie prezentowaną treścią, a automatyka i sterowanie – pozwala na włączanie / wyłączanie urządzeń i oświetlenia. Całe rozwiązanie zostało zaprojektowane z użyciem niedrogich i niezawodnych komponentów – poręcznego minikomputera oraz współpracujących z nim przekaźników i elektroniki.

Dedykowane systemy multimedialne

Dobrze opisany system multimedialny w formie oprogramowania dedykowanego – wcale nie musi wiele kosztować. Zaletą takiego systemu jest – jak zawsze w przypadku systemów dedykowanych i aplikacji na zamówienie – idealne dopasowanie do potrzeb i wizji klienta. W opisywanym tu przypadku udało nam się połączyć prompter, karaoke z automatyką / sterowaniem oświetleniem i urządzeniami z aplikacją bazodanową pozwalająca na pełne zarządzanie bazą danych utworów i list odtwarzania.

 

Sterowanie i automatyka

Ze sterowaniem i automatyką mamy do czynienia wówczas, gdy pojawia się potrzeba obsłużenia określonych zadań automatycznie, półautomatycznie, zdalnie lub na nieznaczną odległość albo w reakcji na określone zdarzenie / sekwencję zdarzeń.

Automatyka i sterowanie - system dedykowany

Dedykowane systemy automatyki i sterowania oparte na poręcznych minikomputerach – w tym przypadku najprostszy możliwy system sterowania oparty na minikomputerze i przekaźnikach

Począwszy od najprostszych rozwiązań, takich jak np. sterowanie oświetleniem z użyciem przekaźników, aż do zaawansowanych zagadnień z dziedziny robotyki i sztucznej inteligencji – wszędzie tam automatyka znajduje zastosowanie.

Rozwiązanie ITKS – oprogramowanie dedykowane

Ostatnio opracowany w ITKS system multimedialny łączy cechy aplikacji internetowej, multimedialnej oraz systemu automatyki i sterowania. Ogromną zaletą zastosowania nowoczesnego poręcznego minikomputera jest istotne ograniczenie kosztów sprzętu, a przy tym wprowadzenie ogromnych zalet, takich jak możliwość pracy w sieci komputerowej (także bezprzewodowej), możliwość zastosowania serwera Web oraz bazy danych. Zapraszamy do współpracy wszelkie podmioty, które potrzebują tego rodzaju systemów.

Dedykowany system sterowania – sprzęt

Część sprzętowa opracowanego systemu zintegrowanego wygląda tak:

Sterowanie oparte na minikomputerach - otwieramy ogromne możliwości

Opracowany na zamówienie system sterowania i aplikacja multimedialna – tak wygląda sprzęt