Systemy na zamówienie – dla branży finansowej

Posted on Czerwiec 25, 2015 in Aplikacja na zamówienie, Aplikacje dedykowane, Aplikacje dla biznesu, Aplikacje internetowe, Aplikacje mobilne, Aplikacje na zamówienie, Aplikacje na zlecenie, Firma programistyczna, Opieka nad aplikacjami internetowymi, Oprogramowanie dedykowane, Oprogramowanie na zamówienie, Program dla firmy produkcyjnej, Programowanie na zlecenie, Programy na zamówienie, Programy na zlecenie, Realizacje, Systemy dedykowane, Systemy na zamówienie, Tworzenie aplikacji B2B, Tworzenie aplikacji internetowych, Tworzenie oprogramowania, Usługi programistyczne

Systemy na zamówienie

Aplikacje na zamówienie cieszą się niesłabnącym powodzeniem, ponieważ idealnie wpisują się w model biznesu i sposób działania podmiotu użytkującego. W dobrze zaprojektowanym systemie użytkownik wykonuje jedynie minimum czynności niezbędnych do działania procesów w biznesie. Dobra, dopasowana do potrzeb lub przyzwyczajeń ergonomia skraca do minimum czas bezpośredniej interakcji z systemem.

Systemy na zamówienie dla branży finanasowej

przykładowy fragment dobrze ułożonej informacji z systemu na zamówienie wytworzonego dla branży finansowej.

A idealnie dopasowanie do procesów powoduje, że biznes niemalże bezobsługowo funkcjonuje, pozwalając skupić się na pracy nad innymi niekluczowymi aspektami, takimi jak wzmocnienie marketingu lub opracowanie koncepcji dla nowego elementu wartości dodanej lub przewagi konkurencyjnej.

Systemy dla branży finansowej

Branża finansowa to szczególne wymagania. Dokładność i niezawodność, ergonomia i wydajność – pole dla kompromisów jest bardzo wąskie. System po prostu musi niezawodnie działać. Rejestrować transakcje, naliczać prowizje, prezentować bieżące kursy, rozróżniać naliczanie prowizji dla różnych podmiotów, wg różnych zasad, uwarunkowań, walut.

Case study – system dla biura maklerskiego – ewidencja transakcji na obligacjach

Mieliśmy okazję realizować tego typu system na zamówienie jednego z wiodących biur maklerskich. Podstawowym przeznaczeniem systemu jest rejestrowanie i ewidencjonowanie transakcji na obligacjach oraz rejestrowanie i naliczanie prowizji dla brokerów, jakkolwiek posiada on również inne moduły:

  • rejestracja transakcji
  • naliczanie prowizji
  • crm, kalendarz kontaktów i raporty ze spotkań z klientami
  • moduł raportów
  • moduł komunikacji fax / email
  • moduł konfuguracji
  • moduł importu / eksportu danych

 

System na zamówienie dla branży finansowej.

System na zamówienie dla branży finansowej ewidencjonuje transakcje na obligacjach i nalicza prowizje dla brokerów wg zaawansowanych i odmiennych dla każdego banku algorytmów.